GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 9501213
*
nr 950 1213
Tomas Anagrius
(f. 1939), Sverige
Tomas Anagrius (f. 1939), fat, stengods, Sverige 1990-tal, glasyr i brunt, ljus- och mörkgrönt, geometrisk dekor, signerad Anagrius, diameter: 37 cm
Tomas Anagrius, svensk målare född 1939.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 mars 2015
kl 20:52:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/3 18:28:54
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat geometrisk dekor glasyr i brunt keramik ljus- och mörkgrönt stengods svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sverige 1990-tal tomas anagrius
-
5285 Fat
brons, med emaljdekor. Diameter: 31 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:18
-
5284 Fat
Josef Ekberg (1877-1945), Sverige. Gustavsberg, 19..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:45
-
5052 Fat
mässing. Längd: 57cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:31
-
2062 Fat
Ulla Forsell (f. 1944), Sverige. Konstglas, Signer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:21
-
5244 Kaffeservis
+ uppläggningsfat, 8 delar, nysilver, Webster Wilc..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:58
-
5010 Skålar med lock
+ fat, 2 + 2 delar, Nysilver / träknopp, Råström. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:32
*
Tomas Anagrius
Tomas Anagrius, svensk målare född 1939.
nr 950 1213
Tomas Anagrius
(f. 1939), Sverige
Tomas Anagrius (f. 1939), fat, stengods, Sverige 1990-tal, glasyr i brunt, ljus- och mörkgrönt, geometrisk dekor, signerad Anagrius, diameter: 37 cm
Tomas Anagrius, svensk målare född 1939.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 mars 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/3 18:28:54 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat geometrisk dekor glasyr i brunt keramik ljus- och mörkgrönt stengods svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sverige 1990-tal tomas anagrius
-
5285 Fat
brons, med emaljdekor. Diameter: 31 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:18 -
5284 Fat
Josef Ekberg (1877-1945), Sverige. Gustavsberg, 19..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:45 -
5052 Fat
mässing. Längd: 57cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:31
-
2062 Fat
Ulla Forsell (f. 1944), Sverige. Konstglas, Signer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:21 -
5244 Kaffeservis
+ uppläggningsfat, 8 delar, nysilver, Webster Wilc..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:58 -
5010 Skålar med lock
+ fat, 2 + 2 delar, Nysilver / träknopp, Råström. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:32